Jihočeské matky

občanské sdružení

Další porucha na Temelíně - TZ 13. 4. 2004

13.4.2004
Autor: JČM
Další porucha na Temelíně


V sobotu večer došlo opět k odstavení 2. bloku jaderné elektrárny Temelín.

„O poruše na regulačním ventilu v sekundární části elektrárny ČEZ o velikonočním víkendu neinformoval, mluvčí elektrárny nebyl k zastižení.“ říká Pavel Vlček, který poblíž jaderné elektrárny bydlí.

Příčina poruchy se sice nachází v sekundárním okruhu, jedná se však o poruchu významnou, protože při prováděné tzv. vypínací zkoušce se zjišťuje, zda je turbína schopna zregulovat výkon na vlastní spotřebu elektrárny při odpojení od distribuční sítě.
Po opětovném připojení turbogenerátoru k rozvodné síti došlo k chybné funkci regulačního ventilu a musel být odstaven reaktor.

Tato porucha je jasným dokladem toho, že sekundární a primární okruh jsou jedním technologickým celkem. Sekundární okruh na rozdíl od vybraných zařízení v primárním okruhu nepodléhá kontrole Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, nedohlíží na něj žádný kontrolní subjekt.

„Problémy s těmito ventily se dosud podle našich informací neobjevily. Jedná se tedy o nového kostlivce ve skříni jaderné elektrárny Temelín.“ říká Dana Kuchtová ze Sdružení Jihočeské matky

Dana Kuchtová 603-516711
Pavel Vlček    777 -006241

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...