Jihočeské matky

občanské sdružení

Fotbalové hřiště za další bloky Temelína

8.12.2003
Autor: JČM
Tisková zpráva Sdružení Jihočeské matky a
Občanské iniciativy pro ochranu životního prostředí, České Budějovice
z 8. 12. 2003

Fotbalové hřiště za další bloky Temelína?


Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová a náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Pecina se dnes setkají v Týně nad Vltavou se starostou města Karlem Hájkem a dalšími starosty z regionu. Podle našich informací budou tématem setkání kompenzace za ceny elektřiny, další plánované bloky v JETE a mezisklad v Temelíně.

Zástupci ekologických sdružení a obyvatelé Týna n. Vltavou budou dnes demonstrovat před radnicí v Týně nad Vltavou.

Náměstek ministra M. Pecina se nedávno v médiích velmi necitlivě vyjádřil k dalšímu rozšíření jaderné elektrárny Temelín: „Další bloky se prostě postaví v Temelíně. Tam jsou na to lidé zvyklí. Nová elektrárna jim tak dalece vadit nebude. Postaví si nové fotbalové hřiště a bude to naprosto bez problémů“.

„Panu náměstkovi Pecinovi předáme dnes v Týně nad Vltavou fotbalový míč s přáním, aby si vyhledal jiné hřiště pro své nebezpečné hry. Pochybujeme, že takové v České republice někde najde.“ konstatuje Dana Kuchtová ze Sdružení Jihočeské matky.

„Většina obyvatel ČR výstavbu dalších jaderných bloků odmítá. Negativní postoj panuje mezi obyvatelstvem i v případě plánované výstavby skladu vyhořelého jaderného paliva v Temelíně. Dosud podepsalo petici proti plánovanému skladu 643 občanů z okolí Temelína. Petice proti rozšíření JETE se připravuje“, říká Pavel Vlček z Občanské iniciativy pro ochranu životního prostředí.

Ekologická sdružení budou znovu požadovat rezignaci náměstka Peciny, protože překročil pravomoce svého úřadu a základní pravidla slušnosti vůči obyvatelům regionu.

Dana Kuchtová, 603-516711
Pavel Vlček,777-006241

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...