Jihočeské matky

občanské sdružení

Likvidace druhého švédského reaktoru bude stát řádově miliardy švédských korun.

6.10.2004
Autor: JČM
Likvidace v pořadí druhého reaktoru bude stát řádově miliardy švédských korun. Likvidace prvního reaktoru přišla na 6 miliard švédských korun (21 miliard Kč).
O likvidaci jaderné energetiky ve Švédsku rozhodlo celonárodní referendum v roce 1980. Do roku 2010 mělo být uzavřeno všech 12 reaktorů, ovšem dnes je již jasné, že tento termín dodržen nebude. Oba reaktory leží v elektrárně Barsebäck, kter8 le69 bezprostřední blízkosti dánského města Kodaň. Tato elektrárna je již mnoho let centrem sporů mezi Švédskem a Dánskem. Dánsko neprovozuje jaderné elektrárny, a tak dánsko-švédské spory jsou severskou obdobou rakousko-českých diskusí o jaderné elektrárně Temelín.
Švédský průmysl hodnotí trend uzavírání jaderných elektráren jako špatný, naopak Švédsko by se podle něj mělo orientovat na rozvoj jaderné energetiky.

Podle zprávy ČTK z 5. 10. 2004

Další informace o likvidaci jaderných elektráren ve světě a náklady s ní spojených naleznete na těchto stránkách v rubrice Studie - Rešerše- Vyřazování jaderných elektráren z provozu aneb Budou tu s námi na věky?

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...