Jihočeské matky

občanské sdružení

Ministry zahraničí ČR a Rakouska přivítali dnes ve Freistadtu rakouští a čeští odpůrci atomu.TZ- 29.10.2003

29.10.2003
Autor: JČM

Ministry zahraničí ČR a Rakouska přivítali dnes ve Freistadtu rakouští a čeští odpůrci atomu.


Ve Freistadtu se dnes uskutečnilo setkání ministryně zahraničí Rakouska Benity Ferrero - Waldner a ministra zahraničí ČR Cyrila Svobody. Cílem setkání byla diskuse o výsledcích Melkského procesu.

Oba politické představitele přivítali odpůrci atomu nejen z Freistadtu, ale z celého Horního Rakouska a také České republiky s transparenty: Dohody z Melku- sliby, chyby.

Předsedkyně sdružení Dana Kuchtová měla možnost krátce hovořit jak s ministrem Svobodou, tak s ministryní Ferrero-Waldner.
Na dotaz Dany Kuchtové, jak konkrétně pokročila jednání o technických problémech na Temelíně, které se podle závěrů Melského procesu ČR zavázala vyřešit, Cyril Svoboda nebyl schopen říci nic konkrétního a sdělil, že veškeré technické záležitosti jsou v rukou odborníků.
Tato odpověď nás neuspokojila, vzhledem k tomu, že Jihočeské matky již třikrát s panem ministrem o těchto záležitostech jednaly a předaly mu velké množství konkrétních materiálů.

Pan ministr se dále vyjádřil, že ČR nadále odmítá výstup z projektu Temelín. „Je vidět, že pan ministr kráčí ve šlépějích zkostnatělých vizí, které prosazuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR.“ komentovala stanovisko Cyrila Svobody Monika Wittingerová ze Sdružení Jihočeské matky“.

Ferrero - Waldner však připomněla, že pokud by na české straně existoval partner k jednání o výstupu z projektu Temelín, Rakousko je připraveno o této záležitosti jednat.

V rozhovoru s ministryní Ferrero-Waldner Dana Kuchtová ještě zdůraznila: „Část české veřejnosti, která není nakloněna využívání jaderné energetiky, by uvítala jasné protiatomové signály z Vídně, tak jako tomu je v Horním Rakousku“ ,


Dana Kuchtová- 603-516711
Monika Wittingerová-603-516603

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...