Jihočeské matky

občanské sdružení

Otevřený dopis ministru Urbanovi- TZ z 19.11.2003

18.11.2003
Autor: JČM
Tisková zpráva z 19. 11. 2003
Otevřený dopis ministru Urbanovi

Motto:
…Pecina říká, že Blahutovice jsou z technického hlediska nejhorší a z finančního nejdražší variantou. „Nikdo jim to nutit nebude. Prostě se postaví v Temelíně. Tam jsou na to lidé zvyklí. Nová elektrárna jim tak dalece vadit nebude. Postaví si nové fotbalové hřiště a bude to naprosto bez problémů“ dodává Pecina
Týden, 18. 11. 2003


Vážený pane ministře,

způsob, jakým se pan náměstek Pecina vyjádřil o umístění dalších bloků jaderné elektrárny Temelín, daleko přesahuje nejen jeho osobní pravomoc, ale i pravomoc Vašeho úřadu. Jeho arogantní vyjádření o tom, že lidé v Temelíně akceptují výstavbu dalších dvou bloků jaderné elektrárny výměnou za fotbalové hřiště, dokládá úroveň demokratického myšlení pana náměstka, a tím i Vašeho úřadu. Žádáme proto pana náměstka, aby vzhledem k výše uvedenému výroku rezignoval na svou funkci, neboť dalece překročil nejen pravidla standardních úředních postupů, ale i pravidla základní slušnosti vůči občanům regionu kolem jaderné elektrárny Temelín.

Již při vypracování energetické koncepce jsme Vás opakovaně upozorňovaly na to, že její příprava probíhá zcela jinak, než by standardně probíhat měla, a to pouze v režii Vašeho úřadu. Zaslaly jsme Vám podrobné připomínky a mj. i dva reprezentativní sociologické průzkumy, které dokládají, že si obyvatelé České republiky další výstavbu jaderných bloků nepřejí.

Je však zřejmé, že Vy názory veřejnosti zcela ignorujete a jste přesvědčeni o tom, že rozhodovat v této zemi bude pouze Váš úřad. My jsme přesvědčeny, že rozhodování o využívání jaderné energie musí být otázkou pro celorepublikové referendum.

Vážený pane ministře, vyzýváme Vás, abyste nepokračoval v tradicích svých předchůdců – jak komunistů, tak pravicových a levicových vlád polistopadových, které rozhodovaly o Temelíně bez ohledu na názory občanů.


S pozdravem

Dana Kuchtová, 603 516 711
Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...