Jihočeské matky

občanské sdružení

Petice proti rozšíření jaderné elektrárny Temelín

16.10.2007
Autor: JČM
img
Ekologické organizace (Jihočeské matky, Calla, Hnutí DUHA, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí) zveřejnily dne 16.10.2007 elektronickou verzi petice proti rozšíření jaderné elektrárny Temelín o další reaktory.

„Tato petiční akce začala již v roce 2004, kdy ji podpořila řada známých osobností (např. Martin Bursík, Erazim Kohák, Marta Kubišová, Olga Sommerová). Do současné doby se svým podpisem k petici připojilo přes 4000 občanů,“ říká Monika Machová-Wittingerová ze sdružení Jihočeské matky.

„Ačkoli se – díky vládnímu prohlášení – v současné době neuvažuje s výstavbou nových jaderných bloků, na druhé straně sílí tlak jaderné lobby na to, aby se v budoucnosti jaderná energetika v České republice dále rozvíjela,“ říká Hana Gabrielová ze sdružení Calla.

„Smyslem této petice je dosáhnout otevření debaty nad potřebností jaderné energetiky. Především je důležité zdůraznit, že než stát zahájí debatu se společností ČEZ o nových reaktorech, měl by nejprve zrušit obrovské přímé i nepřímé finanční podpory, které atomové energetice poskytuje. Temelín a Dukovany se doslova koupou v nejrůznějších výhodách, které ostatní odvětví nemají. K nejkřiklavějším patří například omezená odpovědnost provozovatele jaderných zařízení za škodu,“ řekl Martin Sedlák z Hnutí DUHA.

„Domníváme se proto, že je smysluplné ve sběru podpisů pokračovat. O petiční akce budeme informovat Petiční výbory Poslanecké sněmovny a Senátu, ministra životního prostředí, ministra průmyslu a obchodu, členy krajského zastupitelstva Jihočeského kraje a starosty obcí v okolí jaderné elektrárny Temelín,“ shodně uvádějí zástupci sdružení.

Text petice naleznete a podpořit ji můžete na této webové adrese: http://zpravodajstvi.ecn.cz/petice/temelin/

Kontakty:

Monika Machová-Wittingerová, sdružení Jihočeské matky, o.s., tel.: 603 516 603, E-mail: jihoceske.matky@ecn.cz
Hana Gabrielová, Calla – Sdružení pro záchranu prostředí, tel.: 777027012 E-mail:hana.gabrielova@calla.cz
Pavel Vlček, OIŽP, tel.: 777 006 241, E-mail: pavel.vlcek@oizp.cz
Martin Sedlák, Hnutí DUHA, tel: 737 128 471, E-mail: martin.sedlak@ecn.cz

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...