Jihočeské matky

občanské sdružení

TZ- 17.10.2005 Koladace JE Temelín- ČEZ a.s. požádal o vydání kolaudačního rozhodnutí

17.10.2005
Autor: JČM

Tisková zpráva z 17.10. 2005
Kolaudace jaderné elektrárny Temelín


Ekologická sdružení upozorňují již dlouho na to, že u jaderné elektrárny Temelín dosud neproběhla kolaudace – elektrárna je v režimu tzv. prozatímního užívání, fakticky se však jedná o komerční provoz. Je otázkou, zda by u jiné tak významné stavby byl tento stav dlouhodobě udržitelný – ČEZ však s kolaudací nepospíchal. 

Nyní ČEZ požádal stavební a vodohospodářský stavební úřad Městského úřadu Týn nad Vltavou o vydání kolaudačního rozhodnutí na části IV. A a IV. B stavby – mj. na budovy reaktoru, např. hermetickou zónu, automatizované systémy řízení (ASŘTP). Kolaudační řízení se koná ve dnech 18.-20.10. na jaderné elektrárně Temelín.

Sdružení Jihočeské matky, Calla a V havarijní zóně JETE byly ke kolaudačnímu řízení přizvány a jejich zástupci se zítřejšího jednání zúčastní. Při studiu dokumentace předložené ke kolaudačnímu řízení jsme zjistili, že dokumentace ke změnám na JETE prakticky neexistuje.

„Ke studiu jsme dostali starou projektovou dokumentaci a technickou zprávu k záměně ASŘTP z roku 1994, dále seznam stavebních objektů a provozních souborů, ke kterým má být vydáno kolaudační rozhodnutí. Chybí technické zprávy a popis změn. Dokumentace ke kolaudaci JETE je tenká složka, dokumentace ke stavbě jakéhokoli rodinného domku bývá mnohem rozsáhlejší,“ říká Dana Kuchtová ze Sdružení Jihočeské matky.

„Bude zajímavé při kolaudaci sledovat, nakolik jaderná elektrárna Temelín v prozatímním provozu plní všechny dané limity - např. výpusti do životního prostředí apod., “ říká
E. Sequens ze sdružení Calla.


Dana Kuchtová, Sdružení Jihočeské matky, 603 516 711
Edvard Sequens, Calla – Sdružení pro záchranu prostředí, 602 282 399

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...