Jihočeské matky

občanské sdružení

TZ- 9.5.07 -Zahájení výstavy Energie pro budoucnost

9.5.2007
Autor: JČM
Tisková zpráva ze dne 9.5.2007
Sdružení Jihočeské matky dnes zahajuje výstavu Energie pro budoucnost


Sdružení Jihočeské matky dnes zahajuje výstavu Energie pro budoucnost. Výstavu je možno denně shlédnout v 2. patře Vědecké knihovny v Českých Budějovicích (Lidická ulice). Výstava potrvá do 22.5., je určena široké veřejnosti, vstup na ni je volný.

„V současné době se stále více diskutuje o tom, jakým směrem se bude ubírat energetika v České republice. Proto jsme se rozhodly uspořádat výstavu, která by se měla stát podnětem k zamyšlení, jaké zdroje energie mají u nás do budoucna perspektivu“, říká Monika Machová-Wittingerová.

Jihočeské matky dnes také zahajují pokračování petiční akce proti rozšíření jaderné elektrárny Temelín o nové bloky. Jde pokračováním petiční akce, kterou ekologické nevládní organizace (Jihočeské matky, OIŽP, Calla a DUHA) zahájily již v roce 2004. Tehdy petici podpořila řada známých osobností (Olgy Sommerová, Erazim Kohák, Ján Zákopčanik, Marta Kubišová).

„Tato vláda sice přislíbila, že nebude plánovat a stavět nové jaderné bloky v České republice. Na druhé straně však jaderná lobby vyvíjí velký tlak na to, aby se jaderná energetika v budoucnosti v České republice rozvíjela. Domníváme se, že jasný nesouhlas s výstavbou nových jaderných bloků je třeba vyjádřit již nyní, proto jsme se rozhodly ve sběru podpisů pokračovat,“ uvedla Monika Machová-Wittingerová.

Podepsat petici je možno v kanceláři Jihočeských matek (Nová ulice 12), nebo po telefonické domluvě budou petiční archy zájemcům zaslány.Kontakty:
Ing. Monika Machová-Wittingerová, E-mail: jcm@ecn.cz, tel.: 603 516 603

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...