Jihočeské matky

občanské sdružení

ZTUHA

10.1.2014
Autor: JČM
img

V prosincovém vydání Ztuhy naleznete Informace o Evropském akčním týdnu za budoucnost po Černobylu a Fukušimě, aktuální situaci týkající se hledání lokality pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů, aktualizaci energetické politiky České republiky a další.

Občané mají šanci ovlivnit budoucnost energetiky. Nadlouho patrně poslední

19.11.2013
img

Už jen tři týdny lze vznášet námitky k návrhu státní energetické koncepce. Každý člověk se zájmem o své zdraví, peněženku, přírodu, životní prostředí a budoucnost České republiky může do 11. prosince vyjádřit svůj názor na státní energetickou koncepci. Ekologické organizace proto připravily portál www.energetickakoncepce.cz, z něhož mohou lidé poslat své připomínky a vyjádření [1]. Je určen všem, kteří chtějí moderní ekonomiku založenou na energetické efektivitě a čisté obnovitelné energii a nechtějí platit vysoké účty za energii, bourat severočeské vesnice kvůli těžbě uhlí, ohrožovat klima a stavět nové jaderné reaktory či obří spalovny podle návrhu ministerstva průmyslu.

Ekologické organizace požadují přepracování energetické koncepce

5.11.2013
img

Ministr Ciencala odmítá chránit severočeská města a obce a chce dotovat jadernou elektřinu. Ekologické organizace požadují, aby ministerstvo životního prostředí vrátilo ministerstvu průmyslu k přepracování aktualizaci státní energetické koncepce, jejíž dopady na životní prostředí právě posuzuje. Ministerstvo průmyslu totiž opakovaně nerespektuje zákonný požadavek na důkladné posouzení více variant ani hlavní příležitosti k modernizaci české energetiky. Zatím poslední návrh energetické koncepce a vyhodnocení připomínek k jejím vlivům na životní prostředí byly zveřejněny včera [1].

Senát odmítl kroky, které by posílily jadernou bezpečnost

30.10.2013
Autor: JČM
img

Senátoři se dnes kriticky vyjádřili k návrhu Evropské komise novelizovat směrnici EURATOM o jaderné bezpečnosti, která by mohla výrazně posílit ochranu obyvatel Evropské unie před možnými následky jaderné havárie [1]. Přidali se tak k Rusnokově vládě v demisi, která činí aktivní kroky pro zamítnutí tohoto návrhu. Hlavním důvodem odmítání ze strany českých politiků je strach z možnosti porovnávat úroveň jaderné bezpečnosti navzájem v rámci členských zemí EU. Především pak obava, že jaderná elektrárna Dukovany by v takovém srovnání propadla a její životnost by nemohla být prodloužena [2].

Evropská komise otvírá dveře státní podpoře jaderné energetiky

11.9.2013
Autor: JČM
img

Nové jaderné bloky v Temelíně – zaplatí je čeští spotřebitelé elektřiny?
Dnešním dnem startuje celoevropská petiční akce, která umožní občanům vyjádřit svůj nesouhlas se státní finanční podporou jaderné energetice. Petice má formu dopisu s názvem „Řekněte ne státní podpoře jaderné energetice“, který lidé mohou zasílat evropským komisařům.
Petiční akce je reakcí na přípravu evropské směrnice, která by měla umožnit členským státům finančně podporovat výstavbu nových jaderných elektráren. Vytvoření zásad pro tuto podporu iniciovala Velká Británie. Proti návrhu se zatím jednoznačně postavily Německo, Rakousko a Dánsko. Česká republika myšlenku o státní podpoře jaderným elektrárnám schvaluje.

Temelín nuclear power plant leaflet

19.8.2013
Autor: JČM
img

Leaflet about NPP Temelin
Time line - history and the present time, civil disobedience...
see attachment

Jaderná energie- mýty a fakta

13.8.2013
img

O jaderné energetice se často hovoří jako o perspektivním, levném a ekologickém způsobu výroby elektřiny, který nám navíc pomůže vyřešit globální změny klimatu. Je tomu skutečně tak? Informační list Jaderná energie - mýty a fakta přináší jiný úhel pohledu.

« | 1 | .. | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | .. | 76 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína