Jihočeské matky

občanské sdružení

NE jadernému odpadu v Boleticích!

10.9.2009
Autor: JČM
img

Chcete, aby ve Vojenském výcvikovém prostoru Boletice vzniklo hlubinné úložiště vysoce radioaktivního jaderného odpadu, které by mělo už navždy dopad na celou oblast?<br />Přijďte říci svůj názor na plány státu v této přírodně cenné oblasti.<br />V sobotu 19. září 2009 ve 14:10 zastávka vlaku Hodňov (v blízkosti rybníka Olšina).

Bludné kameny v Mydlovarech

31.8.2009
Autor: JČM
img

V obci Mydlovary budou dne 31. 8. umístěny tzv. bludné kameny. Jde o výtvarnou instalaci s názvem Hlavy, jejímž autorem je českokrumlovský výtvarník Marek Borsány. Instalace byla poprvé představena veřejnosti u příležitosti 20. výročí jaderné havárie v Černobylu v roce 2006, poté byla rozšířena a dostala název Bludné kameny*. Instalace proběhne ve spolupráci se sdružením Jihočeské matky a starostou obce Mydlovary Petrem Ciglbauerem.

Do Českých Budějovic zavítají protijaderní aktivisté z Gorlebenu

10.7.2009
Autor: JČM
img

V pondělí 13. července zavítají do Českých Budějovic zástupci protijaderného hnutí z okolí německého Gorlebenu. (Gorleben je lokalita, která byla německou spolkovou vládou vybrána k ukládání vyhořelého jaderného paliva).

Seminář "Decentralizace v energetice aneb šlo by to i jinak?"

9.6.2009
Autor: JČM
img

Sdružení Jihočeské matky pořádá ve čtvrtek 11.6. 2009, v rámci Dne pro obnovitelné zdroje energie, seminář „Decentralizace v energetice aneb šlo by to i jinak?“. Seminář proběhne v obci Mydlovary a je určen pro starosty obcí a veřejnost. Na semináři bude prezentována studie „Decentralizace energetiky – jak lze dospět k trvale udržitelné energetice“, jejímž autorem je konzultant v energetice Ing. Dalibor Stráský a projekt enrgeticky soběstačné obce Kněžice, který představí zástupce firmy Skanska Ing. Pavel Bláha. Účastníci semináře také navštíví solární elektrárnu v Dívčicích.

Jaderné fórum slouží k prosazování konkrétních projektů jaderné lobby

28.5.2009
Autor: JČM
img

29. 5. začíná v Praze již čtvrté Evropské jaderné fórum, kterého se zúčastní vysocí političtí představitelé řady členských států Evropské unie, zástupci unijních institucí, reprezentanti energetických společností a spotřebitelských a nevládních organizací.
<br />Evropské jaderné fórum bylo původně ustanoveno s cílem obnovení diskuse o jaderné energetice v Evropě. Mělo definovat potřeby, problémy a rizika jaderné energie.

DECENTRALIZACE ENERGETIKY aneb ŠLO BY TO I JINAK?

20.5.2009
Autor: JČM
img

Cesta k trvale udržitelné energetice založené na menších decentralizovaných zdrojích je složitá, zdlouhavá a bude vyžadovat nejen technické změny, ale také úplně jiný způsob myšlení... Zveme vás na seminář s touto tématikou, konající se 11.6.2009, spojený mimo jiné s prohlídkou solární elektrárny. Pozvánku s programem najdete v příloze této zprávy. Akce se koná v rámci 4. ročníku Dne pro obnovitelné zdroje energie, více na <a href="http://www.calla.cz/DOZE2009">www.calla.cz</a>

Zdravotní následky havárie Černobylu - otazníky zůstávají...

24.4.2009
Autor: JČM
img

V průběhu 23 let, které 26. dubna 2009 uplynou od největší průmyslové havárie v historii lidstva, je stále zřejmá tendence zlehčovat či zamlčovat její zdravotní následky. Dělo se tak v socialistickém Československu, ale již od roku 1986 i u Mezinárodní agentury pro atomovou energii a u Vědeckého výboru OSN pro účinky atomového záření. Děje se tak i dnes, přestože následky havárie jsou významné a lze je pozorovat na území Běloruska, Ukrajiny, Ruska, ale i v dalších zemích Evropy. Byly doloženy i četnými odbornými studiemi z různých zemí.

« | 1 | .. | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | .. | 70 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Kubatova 6
České Budějovice
370 04

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...