Jihočeské matky

občanské sdružení

Jaderné fórum slouží k prosazování konkrétních projektů jaderné lobby

28.5.2009
Autor: JČM
img

29. 5. začíná v Praze již čtvrté Evropské jaderné fórum, kterého se zúčastní vysocí političtí představitelé řady členských států Evropské unie, zástupci unijních institucí, reprezentanti energetických společností a spotřebitelských a nevládních organizací.
<br />Evropské jaderné fórum bylo původně ustanoveno s cílem obnovení diskuse o jaderné energetice v Evropě. Mělo definovat potřeby, problémy a rizika jaderné energie.

DECENTRALIZACE ENERGETIKY aneb ŠLO BY TO I JINAK?

20.5.2009
Autor: JČM
img

Cesta k trvale udržitelné energetice založené na menších decentralizovaných zdrojích je složitá, zdlouhavá a bude vyžadovat nejen technické změny, ale také úplně jiný způsob myšlení... Zveme vás na seminář s touto tématikou, konající se 11.6.2009, spojený mimo jiné s prohlídkou solární elektrárny. Pozvánku s programem najdete v příloze této zprávy. Akce se koná v rámci 4. ročníku Dne pro obnovitelné zdroje energie, více na <a href="http://www.calla.cz/DOZE2009">www.calla.cz</a>

Zdravotní následky havárie Černobylu - otazníky zůstávají...

24.4.2009
Autor: JČM
img

V průběhu 23 let, které 26. dubna 2009 uplynou od největší průmyslové havárie v historii lidstva, je stále zřejmá tendence zlehčovat či zamlčovat její zdravotní následky. Dělo se tak v socialistickém Československu, ale již od roku 1986 i u Mezinárodní agentury pro atomovou energii a u Vědeckého výboru OSN pro účinky atomového záření. Děje se tak i dnes, přestože následky havárie jsou významné a lze je pozorovat na území Běloruska, Ukrajiny, Ruska, ale i v dalších zemích Evropy. Byly doloženy i četnými odbornými studiemi z různých zemí.

DECENTRALIZACE ENERGETIKY aneb ŠLO BY TO I JINAK?

28.3.2009
Autor: JČM
img

Cesta k trvale udržitelné energetice založené na menších decentralizovaných zdrojích je složitá, zdlouhavá a bude vyžadovat nejen technické změny, ale také úplně jiný způsob myšlení... Zveme vás na seminář s touto tématikou, spojený mimo jiné s prohlídkou solární elektrárny. Pozvánku s programem najdete v příloze této zprávy.

Ministry zahraničních věcí přivítáme chlebem a jodovými tabletami

28.3.2009
Autor: JČM
img

Zástupci občanských sdružení upozorní dnes ministry a ministryně zahraničních věcí u příležitosti jejich setkání v České republice na problémy jaderné elektrárny Temelín a jaderné energetiky obecně.

MŽP: Dokumentaci EIA na nový blok v Temelíně je třeba doplnit

6.2.2009
Autor: JČM
img

Ministerstvo životního prostření tento týden ukončilo zjišťovací řízení k záměru výstavby nového jaderného zdroje v Temelíně a rozhodlo, že investor by měl do dokumentace doplnit zásadní informace. MŽP tím mimojiné zohlednilo také připomínky, které naše sdružení v rámci zjišťovacího řízení podávalo.

Vláda projedná zprávu tzv. Pačesovy komise

26.1.2009
Autor: JČM
img

Vláda má 26.1. na programu jednání zprávu nezávislé odborné komise (tzv. Pačesovy komise) pro posouzení energetických potřeb České republiky v dlouhodobém časovém horizontu a také oponentní posudek k této zprávě.

« | 1 | .. | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | .. | 71 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...