Jihočeské matky

občanské sdružení

Mapa doletu balónků vypuštěných v blízkosti areálu JE Temelín

10.7.2002
Autor: JČM

Balónky byly naplněny héliem a vypouštěny od jaderné elektrárny Temelín. Místa dopadu balónků jsou označena značkami s označením
kolikátý den po vypuštění byly balónky nalezeny -


I druhý blok Temelína má vážný technický problém

9.7.2002

Dnes v poledne přiznali pracovníci jaderné elektrárny Temelín, že závada, která nastala při spouštění druhého bloku je mnohem závažnější, než bylo původně ohlášeno. „Dodavatelská firma rozhodla o tom, že se uvedený rotor generátoru musí vyměnit.....náhradní rotor je vyroben a původní zařízení bude po opravě využito jako náhradní díl“ říká mluvčí elektrárny Milan Nebesář (ČTK , 9. 7. 2002).

Tisková zpráva Sdružení CALLA, Jihočeské matky a Ekologického právního servisu ze dne 27. 6. 2002 „Ministerstvo životního prostředí už potřetí zrušilo rozhodnutí Okresního úřadu v Českých Budějovicích o umístění golfového hřiště na Podskalské a P

27.6.2002

O odvolání občanských sdružení rozhodoval tentokrát odbor výkonu státní správy MŽP v Plzni, neboť územní odbor v Českých Budějovicích byl investorem nařčen z podjatosti.

Jihočeské matky vyhrály soud s ministrem Grégrem

24.6.2002

Jihočeské matky vyhrály soudní spor s ministrem Grégrem. Nemusí tedy minitru Grégrovi zaplatit 500 000,- Kč za poškození dobrého jména a nemusí se ani omlouvat za kritická slova na jeho adresu.

Spouštění JETE – mýty o nedostatku elektřiny a informační chaos

20.6.2002

Budeme bez Temelína svítit loučemi?
V souvislosti s vyhlášením regulačního stupně č.1 v elektroenergetické soustavě ČR ze strany ČEPS dne 12. června, se opětovně vyrojily úvahy, že u nás citelně chybí elektřina. Vynořuje se tak jedna z již pozapomenutých „temelínských lží„, kterými ČEZ i politici v devadesátých letech minulého století obhajovali dokončení jaderné elektrárny.

Zkušební provoz Temelína – předvolební divadlo

10.6.2002

Zástupci Sdružení Jihočeské matky a Hornorakouské platformy budou dnes v Temelíně symbolicky protestovat proti zahájení zkušebního provozu v 1. bloku jaderné elektrárny.

Tisková zpráva k zahájení štěpmé reakce na 2. výrobním bloku a k plánovanému zahájení zkušebního provozu na 1. výrobním bloku JETE

30.5.2002

Státní úřad pro jadernou bezpečnost deklaroval v médiích připravenost povolit u prvního bloku JETE etapu tzv. zkušebního provozu, která je třetí etapou tzv. aktivního vyzkoušení (1. Fyzikální spouštění, 2. Energetické spouštění 3. Zkušební provoz) dle atomového zákona. SÚJB také povolil spuštění první štěpné reakce v druhém bloku JETE. Zavezení prvního palivového souboru do aktivní zóny reaktoru je z právního hlediska zahájením tzv.

« | 1 | .. | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | .. | 71 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Kubatova 6
České Budějovice
370 04

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...