Jihočeské matky

občanské sdružení

SPOLEČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA SDRUŽENÍ CALLA, JIHOČESKÉ MATKY, HNUTÍ DUHA A ROSA ZE DNE 31. 1. 2002

31.1.2002

V České republice došlo v posledních letech k obrovskému nárůstu výstavby sítě velkoobchodních řetězců. Tato nekontrolovaná expanze různých super, hyper a megamarketů s sebou přináší řadu nepříznivých vlivů pro udržitelnost společnosti.

SPOLEČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA SDRUŽENÍ CALLA, JIHOČESKÉ MATKY A HNUTÍ DUHA ZE DNE 25. 1. 2002

25.1.2002

„O Přírodní památce Besednické vltavíny musí rozhodnout ministr“ Spor o osud přírodní památky Besednické vltavíny se chýlí ke konci. V závěru loňského roku zrušilo Ministerstvo životního prostředí rozhodnutí Krajského úřadu Jihočeského kraje a vrátilo žádost o těžbu vltavínů k novému řízení.

Zprávy ze světa obnovitelných zdrojů

23.1.2002
Autor: JČM

1.Nemecky parlament schvalil dotace kogeneracnim jednotkam (Zdroj agentura Reuters)
Celkove se jedna o dotaci v hodnote 4.5 miliard euro. Zakon, ktery by mel vejit v platnost 1.brezna, povoluje provozovatelum kogeneracnich jednotek navysit cenu energie, ktera je rozvadena do verejne site.

NOVOHRADSKÉ HORY STÁLE PŘED ROZHODNUTÍM

18.1.2002

Některé fakulty neprávem podceňovaných regionálních univerzit příjemně překvapují svou flexibilitou a schopností realizovat i značně rozsáhlé výzkumné projekty.

Temelín byl jednou z rozhodujících příčin neúspěšné privatizace firmy ČEZ

9.1.2002

Jednou z rozhodujících příčin dnes neúspěšně zakončené privatizace ČEZ byla jaderná část této firmy. Pro některé zájemce byla důvodem k odstoupení z celého procesu.

Požadavky EdF v procesu privatizace dokládají, že EdF má pochybnosti o technickém stavu Temelína

9.1.2002

Jednou z rozhodujících příčin dnes neúspěšně zakončené privatizace ČEZ byla jaderná část této firmy. Pro některé zájemce byla důvodem k odstoupení z celého procesu.
<BR><BR>
"Dokonce favorit privatizace, francouzská společnost EdF, přišla s požadavky, které jsou dokladem toho, že sama EdF má pochybnosti o technickém stavu Temelína a Dukovan. Jinak by totiž nepožadovala na českém státu záruky za jadernou část firmy ČEZ. Český stát se měl zaručit také za to, že Temelín bude fungovat i v budoucnu. Je zřejmé, že mohutná kampaň ČEZu a vládní projaderné lobby o bezpečné jaderné elektrárně Temelín s evropskými standardy se v případě EdF minula účinkem" říká Dana Kuchtová, mluvčí sdružení.

SPOLEČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA SDRUŽENÍ CALLA A JIHOČESKÉ MATKY ZE DNE 8. 1. 2002

8.1.2002

Již třetí rozhodnutí ve prospěch golfového hřiště s osmnácti jamkami na Podskalské a Poříčské louce u Hluboké nad Vltavou vydal v těchto dnech Referát životního prostředí Okresního úřadu České Budějovice.

« | 1 | .. | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | .. | 71 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...