Jihočeské matky

občanské sdružení

Zprávy ze světa obnovitelných zdrojů

23.1.2002
Autor: JČM

1.Nemecky parlament schvalil dotace kogeneracnim jednotkam (Zdroj agentura Reuters)
Celkove se jedna o dotaci v hodnote 4.5 miliard euro. Zakon, ktery by mel vejit v platnost 1.brezna, povoluje provozovatelum kogeneracnich jednotek navysit cenu energie, ktera je rozvadena do verejne site.

NOVOHRADSKÉ HORY STÁLE PŘED ROZHODNUTÍM

18.1.2002

Některé fakulty neprávem podceňovaných regionálních univerzit příjemně překvapují svou flexibilitou a schopností realizovat i značně rozsáhlé výzkumné projekty.

Temelín byl jednou z rozhodujících příčin neúspěšné privatizace firmy ČEZ

9.1.2002

Jednou z rozhodujících příčin dnes neúspěšně zakončené privatizace ČEZ byla jaderná část této firmy. Pro některé zájemce byla důvodem k odstoupení z celého procesu.

Požadavky EdF v procesu privatizace dokládají, že EdF má pochybnosti o technickém stavu Temelína

9.1.2002

Jednou z rozhodujících příčin dnes neúspěšně zakončené privatizace ČEZ byla jaderná část této firmy. Pro některé zájemce byla důvodem k odstoupení z celého procesu.
<BR><BR>
"Dokonce favorit privatizace, francouzská společnost EdF, přišla s požadavky, které jsou dokladem toho, že sama EdF má pochybnosti o technickém stavu Temelína a Dukovan. Jinak by totiž nepožadovala na českém státu záruky za jadernou část firmy ČEZ. Český stát se měl zaručit také za to, že Temelín bude fungovat i v budoucnu. Je zřejmé, že mohutná kampaň ČEZu a vládní projaderné lobby o bezpečné jaderné elektrárně Temelín s evropskými standardy se v případě EdF minula účinkem" říká Dana Kuchtová, mluvčí sdružení.

SPOLEČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA SDRUŽENÍ CALLA A JIHOČESKÉ MATKY ZE DNE 8. 1. 2002

8.1.2002

Již třetí rozhodnutí ve prospěch golfového hřiště s osmnácti jamkami na Podskalské a Poříčské louce u Hluboké nad Vltavou vydal v těchto dnech Referát životního prostředí Okresního úřadu České Budějovice.

Uspěchané zkoušky na Temelíně Testy na úrovni 90% probíhaly v Temelíně extrémně krátkou dobu.

7.1.2002

V jaderné elektrárně Temelín probíhají v posledním období zkoušky neuvěřitelně rychlým tempem.
<BR><BR>

Například na výkonové úrovni 75 % zbývalo (dle informace lokalitního inspektora Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Jihočeským matkám) dne 18. 12. 2001 ještě udělat mnoho testů.

Sdružení měst a obcí regionu JE Temelín (SMOR JETE) (jak se vyvíjel postoj sdružení k Temelínu)

6.1.2002
Autor: JČM

SMOR JETE vzniklo v roce 1992 jako spontánní reakce několika desítek starostů obcí z okolí JE Temelín na seminář zaměřený na vnější havarijní plánování JETE. U jeho zrodu stál především p. ing. A. Svoboda, bývalý vltavotýnský starosta. Ten měl rozhodující podíl na vytvoření organizační struktury, stanov a zásad činnosti sdružení.

« | 1 | .. | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | .. | 71 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...