Jihočeské matky

občanské sdružení

Česká republika jaderným pupkem Evropy?

19.10.2009
Autor: JČM

V návrhu energetické koncepce chybí už jen vybudování závodu na přepracování vyhořelého jaderného paliva a centrálního evropského úložiště vyhořelého jaderného paliva.

Ne jadernému odpadu v Boleticích!

19.9.2009
Autor: JČM
img

Sdružení Calla, Jihočeské matky a Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí dne 19. září 2009 formou happeningu ukázaly na hrozbu umístění hlubinného úložiště vyhořelého jaderného paliva ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice v jihočeském kraji. Symbolicky přivezli vlakem první jaderný odpad na zastávku v Hodňově, na hranici vojenského prostoru a ten zde „uložili“. Nedaleko odsud, poblíže Polné by mohl být umístěn povrchový areál hlubinného úložiště.

Výroční zpráva za rok 2008

14.9.2009
Autor: JČM
img

V přiložené výroční zprávě za rok 2008 najdete informace o aktivitách sdružení v roce 2008.

Bludné kameny v Mydlovarech

31.8.2009
Autor: JČM
img

V obci Mydlovary budou dne 31. 8. umístěny tzv. bludné kameny. Jde o výtvarnou instalaci s názvem Hlavy, jejímž autorem je českokrumlovský výtvarník Marek Borsány. Instalace byla poprvé představena veřejnosti u příležitosti 20. výročí jaderné havárie v Černobylu v roce 2006, poté byla rozšířena a dostala název Bludné kameny*. Instalace proběhne ve spolupráci se sdružením Jihočeské matky a starostou obce Mydlovary Petrem Ciglbauerem.

Do Českých Budějovic zavítají protijaderní aktivisté z Gorlebenu

10.7.2009
Autor: JČM
img

V pondělí 13. července zavítají do Českých Budějovic zástupci protijaderného hnutí z okolí německého Gorlebenu. (Gorleben je lokalita, která byla německou spolkovou vládou vybrána k ukládání vyhořelého jaderného paliva).

Seminář "Decentralizace v energetice aneb šlo by to i jinak?"

9.6.2009
Autor: JČM
img

Sdružení Jihočeské matky pořádá ve čtvrtek 11.6. 2009, v rámci Dne pro obnovitelné zdroje energie, seminář „Decentralizace v energetice aneb šlo by to i jinak?“. Seminář proběhne v obci Mydlovary a je určen pro starosty obcí a veřejnost. Na semináři bude prezentována studie „Decentralizace energetiky – jak lze dospět k trvale udržitelné energetice“, jejímž autorem je konzultant v energetice Ing. Dalibor Stráský a projekt enrgeticky soběstačné obce Kněžice, který představí zástupce firmy Skanska Ing. Pavel Bláha. Účastníci semináře také navštíví solární elektrárnu v Dívčicích.

Jaderné fórum slouží k prosazování konkrétních projektů jaderné lobby

28.5.2009
Autor: JČM
img

29. 5. začíná v Praze již čtvrté Evropské jaderné fórum, kterého se zúčastní vysocí političtí představitelé řady členských států Evropské unie, zástupci unijních institucí, reprezentanti energetických společností a spotřebitelských a nevládních organizací.
<br />Evropské jaderné fórum bylo původně ustanoveno s cílem obnovení diskuse o jaderné energetice v Evropě. Mělo definovat potřeby, problémy a rizika jaderné energie.

« | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 35 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...