Jihočeské matky

občanské sdružení

Blok 2 jaderné elektrárny Temelín byl v neděli 25.5. odstaven

27.5.2003
Autor: JČM
Webové stránky ČEZu by měly být aktuálním a úplným zdrojem informací o průběhu zkušebního provozu obou bloků JETE. O víkendu se však případný zájemce téměř nikdy o současném stavu v JETE nic nedozví. Informace o provozu bloku během víkendu nejsou na webové stránce uváděny a nelze je získat ani od mluvčího JETE (na mobilním telefonu nebývá o víkendu k zastižení). Tak tomu bylo i tentokrát, kdy na druhém bloku v noci ze soboty na neděli probíhala zkouška tzv. „ostrovního provozu“. Výkon měl při této zkoušce klesnout na půl hodiny na úroveň vlastní spotřeby, tj. asi na 55 MW.

Mezi 10 až 17. hodinou v neděli byl však blok odstaven, protože se objevila prasklina na potrubním odvodňovacím systému turbíny. Tuto závadu bylo nutno opravit. V neděli po půlnoci pak opět došlo k postupnému zvyšování výkonu bloku. Informace o odstavení bloku ČEZ nezveřejnil, informuje výhradně o úspěšné zkoušce „ostrovního provozu“.

„ČEZ vytváří na webových stránkách virtuální realitu bezproblémového zkušebního provozu. Skutečnost je však jiná. Pokud by politici měli možnost získat úplné informace o tom, co se na Temelíně ve skutečnosti děje, možná by nehovořili o dokončené a funkční jaderné elektrárně“ říká Dana Kuchtová


Dana Kuchtová, 603/516 711
Pavel Vlček, Občanská iniciativa pro životní prostředí, 777/006241
Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...