Jihočeské matky

občanské sdružení

Černý den pro Jihočechy - TZ Jihočeských matek a OIŽP ze dne 10.3.2004

10.3.2004
Autor: JČM
Společná tisková zpráva
Sdružení Jihočeské matky a
Občanské iniciativy pro ochranu životního prostředí
10. 3. 2004

Černý den pro Jihočechy

Vláda dnes na svém jednání o energetické politice rozhodla těsnou většinou hlasů o tom, že Česká republika bude dále pokračovat v rozvoji jaderné energetiky – kolem roku 2020 lze postavit další dva jaderné bloky o výkonu 1 200 MW (6 koaličních hlasů a 2 hlasy sociální demokracie proti a 9 hlasů sociálních demokratů pro).

Vláda tak zcela ignorovala názory obyvatel jihočeského a dalších regionů, kteří třikrát protestovali před vládou proti výstavbě jaderných bloků a proti produkci dalších jaderných odpadů. Negativní stanovisko k výstavbě dalších jaderných bloků vydalo i zastupitelstvo jihočeského kraje.

„Rozhodnutí vlády samozřejmě neznamená, že se zítra začne v Temelíně připravovat výstavba dalších bloků. Povolovací řízení a příprava výstavby je dlouhodobá a občanům jihočeského regionu zbývá dost času na to, aby proti těmto nezodpovědným plánům protestovali a zastavili je. Jihočeské matky a ostatní občanská sdružení své úsilí proti gigantománii rozhodně nevzdají. Vyhrát ale můžeme jedině s podporou místních obyvatel a komunálních politiků (ti budou například rozhodovat o územním plánu jihočeského kraje) říká Dana Kuchtová ze Sdružení Jihočeské matky.

První akcí, kterou budeme reagovat na rozhodnutí vlády, bude petice proti výstavbě dalších jaderných bloků, kterou rozešleme obyvatelům Českých Budějovic a okolí Temelína. Podpisová akce bude dlouhodobá a oslovíme s ní pravděpodobně až novou vládu při příští aktualizaci energetické politiky.

„Nová energetická politika musí být moderní, a tedy nejaderná. Potřebujeme co nejrychlejší ukončení jaderného programu a nikoli jeho další rozvoj“ říká Pavel Vlček z Občanské iniciativy pro životní prostředí.Dana Kuchtová, tel.: 603 516 711
Pavel Vlček, tel.: 777 006 241


Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...