Jihočeské matky

občanské sdružení

Jihočeši podpoří protest proti novým jaderným blokům

27.1.2004
Autor: JČM
Tisková zpráva z 27. 1. 2004

Jihočeši podpoří protest proti novým jaderným blokům
a proti úložišti jaderného odpadu

Jihočeští starostové, zastupitelé a zástupci nevládních ekologických organizací se zítra zúčastní protestního shromáždění v Praze proti megalomanským plánům energetické politiky, kterou vládě předložilo ke schválení Ministerstvo průmyslu a obchodu. Tento protest je celostátní, zástupci jižních Čech budou především kritizovat snahu Ministerstva průmyslu a obchodu rozšířit jadernou elektrárnu Temelín o další bloky a dále snahu umístit do jižních Čech úložiště jaderného odpadu.

Protestu se zúčastní starostové a zastupitelé z obou jihočeských lokalit vytipovaných jako potencionální úložiště jaderného odpadu, tedy z Lodhéřova u Jindřichova Hradce - např. starostka obce Deštná, paní Vilma Szutová a z lokality Božejovice-Vlksice u Tábora – např. starosta Nadějkova, pan Zdeněk Černý.

Zástupkyně a zástupci Sdružení Jihočeské matky a Občanské iniciativy pro životní prostředí z Českých Budějovic odjíždí zítra do Prahy s radioaktivním dárkem pro ministry. Zástupci sdružení Calla se budou již dnes v Praze na přípravě protestního shromáždění organizačně podílet.

Cíle protestního shromáždění však podporují i další starostové a zastupitelé z jižních Čech. Podporu této akci vyslovil starosta Věžovaté Pláně p. Josef Mach.

Svaz měst a obcí Jihočeského kraje (SMOJK) přijal nedávno usnesení, v němž vyjadřuje znepokojení nad záměrem dostavby JETE, především s ohledem na negativní vliv této dostavby na turistický ruch. V usnesení také vyjádřil podporu obcím, které se brání výstavbě úložiště jaderného odpadu.

Předseda Svazu, starosta Hluboké nad Vltavou, T. Jirsa říká: „Stanovisko Svazu měst a obcí Jihočeského kraje stále trvá. Jižní Čechy staví svůj potenciál na čistém životním prostředí a jakékoli jaderné aktivity jdou proti těmto cílům, a tím bohužel i předkládaná energetická politika“.

Další informace:

Zdeněk Černý, starosta, Nadějkov, 603 208149
Jiří Dvořák, starosta, Lodhéřov, 607 706579
Tomáš Jirsa, Svaz měst a obcí Jihočeského kraje, 38 70 14 117
Dana Kuchtová, Sdružení Jihočeské matky, 603 516 711
Edvard Sequens, Sdružení Calla, 602 282 399
Pavel Vlček, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí, 777 006 241Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...