Jihočeské matky

občanské sdružení

Občanská sdružení vyzývají ministry C. Svobodu a J.Fischera, aby se zasadili o dodržení Melkské a Bruselské dohody k Temelínu

25.2.2004
Autor: JČM

Tisková zpráva z 25.02.2004

Občanská sdružení vyzývají ministry C. Svobodu a J.Fischera,
aby se zasadili o dodržení Melkské a Bruselské dohody k Temelínu


Občanská sdružení z jižních Čech, Horního Rakouska a Bavorska zaslala otevřené dopisy ministru zahraničních věcí Německa J. Fischerovi, který tento pátek navštíví Českou republiku. Sdružení  požadují, aby byly dodrženy dohody z Melku a Bruselu, které zavazovaly českou stranu vyřešit technické problémy jaderné elektrárny Temelín ještě před zahájením tzv. komerčního provozu.

„Čeští i rakouští politici stále opakují, že technické problémy jaderné elektrárny Temelín se řeší v rámci tzv. Melkského procesu (Bruselské dohody). Dle posledních informací z rakouské strany – prof. Kromp v rámci tzv. vrcholné protiatomové schůzky v Linci – je zřejmé, že se v rámci Melkského procesu jedná o intenzivní dialog odborníků a drobné dílčí technické změny v Temelíně. Zásadní technické problémy však v Temelíně vyřešeny dosud nebyly.“ říká Pavel Vlček.

„Je zřejmé, že se česká strana k řešení technických problémů před uvedením Temelína do tzv. komerčního provozu ani nechystá. Vyzýváme proto ministry zahraničních věcí J. Fischera a C. Svobodu k tomu, aby se zasadili o dodržení těchto dohod a provedení konkrétních technických změn na Temelíně. Papírová válka českých a rakouských expertů bezpečnost Temelína nevylepší.“ konstatuje Dana Kuchtová.Bližší informace:

Dana Kuchtová, Sdružení Jihočeské matky, 603 516 711
Pavel Vlček, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí, 777 006 241

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...