Jihočeské matky

občanské sdružení

Problémy Temelína pokračují i v novém roce TZ z 8.1.2004

8.1.2004
Autor: JČM
Problémy Temelína pokračují i v novém roce

Již v prosinci loňského roku měl být Temelín v tzv. komerčním provozu. Uplynula totiž 18měsíční lhůta pro zkušební provoz, která byla dlouhodobě avizována v médiích. Dle informací ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost však Temelín v komerčním provozu dosud není. Příčinou zdržení jsou opakované odstávky, např. delší odstávka pro výměnu paliva. Přechod do komerčního provozu proběhne tedy u prvního bloku až v březnu či dubnu, v souvislosti s druhou odstávkou na výměnu paliva.

V pondělí 5. 1. došlo v Temelíně k technickému problému (netěsnosti) na impulsních trubičkách, které slouží k měření různých fyzikálních veličin, např. tlaku v daném systému. Tato v podstatě drobná závada se však stala na jednom z pomocných bezpečnostních systémů, sloužícímu k měření průtoku, tedy na zařízení, které je dozorováno SÚJB a které je významným zařízením z hlediska jaderné bezpečnosti.

V úterý 6. 1. došlo ke snížení výkonu na 2. bloku JETE. Příčinou byly dva technické problémy v sekundární části. Tyto problémy sice neovlivní jadernou bezpečnost, ale jsou dokladem toho, že elektrárna se bude pravděpodobně potýkat se závadami i v budoucnu.

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...