Jihočeské matky

občanské sdružení

TZ-8.11.06 Kolaudační rozhodnutí na JE Temelín není pravomocné

8.11.2006
Autor: JČM
Tisková zpráva Sdružení Jihočeské matky ze dne 8. 11. 2006


Kolaudační rozhodnutí na JE Temelín není pravomocné.
Sdružení Jihočeské matky dosud neobdrželo rozhodnutí o vyloučení z kolaudačního řízení.


V pátek 3. 11. 2006 údajně vydal Krajský úřad v Českých Budějovicích rozhodnutí o kolaudaci jaderné elektrárny Temelín. V pondělí mělo toto rozhodnutí nabýt právní moci.
Kolaudační rozhodnutí vydal krajský úřad v Českých Budějovicích poté, co byla z řízení údajně vyloučena tři občanská sdružení – Calla, V havarijní zóně jaderné elektrárny Temelín a Jihočeské matky.

„ Postup krajského úřadu – snaha o vyloučení sdružení a následné urychlené vydání kolaudačního rozhodnutí svědčí o nevídané vstřícnosti krajského úřadu k provozovateli jaderné elektrárny Temelín a snaze zbavit se nepohodlných účastníků,“ říká předsedkyně Sdružení Jihočeské matky Monika Machová Wittingerová.


Kolaudační rozhodnutí, které krajský úřad vydal, však není pravomocné.
„Důvodem je skutečnost, že Sdružení Jihočeské matky a ani já jako právní zástupkyně jsme dosud žádné rozhodnutí o vyloučení sdružení z kolaudačního řízení neobdržely. Jihočeské matky zůstávají účastníkem řízení, a proto mu mělo být doručeno též kolaudační rozhodnutí,“ říká Mgr. Radka Dohnalová. „Dnes podáváme ke Krajskému úřadu Jihočeského kraje žádost o doručení kolaudačního rozhodnutí a zároveň odvolání proti tomuto rozhodnutí,“ dodává právní zástupkyně Sdružení Jihočeské matky.


Krajský úřad opomenul další účastníky řízení, bratry Veselé, kteří mají pod areálem elektrárny své pozemky. Tito dávají také odvolání proti kolaudačnímu rozhodnutí.

„Postup krajského úřadu ve věci kolaudace JE Temelín je politováníhodný a servilita úředníků, kteří vedou kolaudační řízení, vůči provozovateli JE Temelín je skandální“, říká předsedkyně Jihočeských matek Monika Machová Wittingerová.


Kontakt: Ing. Monika Machová Wittingerová – 603 516 603
Mgr. Radka Dohnalová – 604 310 187

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...