Jihočeské matky

občanské sdružení

Beseda s likvidátorem v Černobylu

12.4.2013
Autor: JČM
img

29. 4. 2013 od 18: 00 hodin v klubu Horká Vana v České ulici v Českých Budějovicích.
se uskuteční beseda s Borysem Derkachem, který se účastnil jako likvidátor záchranných prací po havárii v Černobylu. Povídat si s ním bude fotograf Václav Vašků.
Od 22. 4 do 29.4.2013 si v klubu Horká Vana můžete prohlédnout fotografie Václava Vašků ze zakázané zóny Černobylu.
Pozvánka na besedu s Borysem Derkachem je ke stažení v příloze.
Akce se koná v rámci Evropského týdne akcí Za budoucnost po Černobylu a Fukušimě.


Petice za celoevropské jednotné povinné ručení za jaderné škody

20.3.2013
Autor: JČM
img

Sdružení Občanská iniciativa pro ochranu životní prostředí, Jihočeské matky a Calla podporují petici Evropskému parlamentu, kterou iniciovalo hornorakouské sdružení Atomstopp_atomkraftfrei leben!. Petici můžete podpořit <a href="http://www.petice24.com/petice_za_celoevropske_jednotne_povinne_rueni_za_kody_zpsobene">zde</a>
<p>ČEZ má atomovým zákonem omezené ručení jen do výše 8 miliard korun, pojistit se pak musí na pouhé 2 miliardy korun. Oproti tomu škody po těžké havárii atomových reaktorů mohou dosáhnout astronomických částek. Po Fukušimě jsou škody odhadovány na 4,3 bilionu korun, po Černobylu 4,6 bilionu korun, francouzský státní institut pro jadernou bezpečnost IRSN odhadl možnou škodu po havárii v jedné z tamních elektráren na 10,9 bilionu korun.</p>

Jádro - kdo bude ručit?

11.3.2013
Autor: JČM
img

Ekologické organizace Jihočeské matky, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí a Calla dnes u příležitosti druhého výročí havárie v jaderné elektrárně Fukušima vyzvali předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou, aby se zasadila o nezbytné změny v odpovědnosti za jadernou škodu.

Sporné protipovodňové stavby zlikvidují zeleň v Havlíčkově kolonii

27.2.2013
Autor: JČM
img

Vodoprávní úřad českobudějovického magistrátu vydal stavební povolení pro terénní úpravy a stavby, které nazývá první etapou „protipovodňových opatření“ na Malši. Ty budou provedeny v úseku Malý jez – Kaplířova v Havlíčkově kolonii.
Znamená to, že problematickému zásahu do nadregionálního biokoridoru, proti němuž bojovali obyvatelé Havlíčkovy kolonie déle než 12 let, daly už všechny příslušné úřady „zelenou“.

Benefice Štěpána Raka jako připomínka havárií v Černobylu a Fukušimě

20.2.2013
Autor: JČM
img

Benefiční koncert virtuózního kytaristy Štěpána Raka jako připomínka havárií jaderných elektráren v Černobylu a Fukušimě.
9. března v 19 hodin
v kulturním klubu HORKÁ VANA v Českých Budějovicích, Česká 7
Koncert pořádá sdružení Jihočeské matky pro Diecézní charitu České Budějovice, která organizuje Projekt adopce na dálku. Vstupné bude věnováno dětem z oblastí postižených havárií v Černobylu.

Pozvánku naleznete v příloze.

Nový Temelín – domácnost si doplatí tisícovku ročně

11.2.2013
Autor: JČM
img

<p>Tisková zpráva sdružení Calla a Jihočeské matky </p>
„Stavět jadernou elektrárnu a spoléhat se přitom jen na cenu z trhu je v podstatě nemožné. Proto je pro nás stabilizační prvek důležitý,“ přiznal pro Mladou frontu DNES Pavel Cyrani, ředitel strategie ČEZ1). Ministr průmyslu Martin Kuba proto v návrhu nové státní energetické koncepce požaduje garantovanou výkupní cenu elektřiny z nových reaktorů2). Jedině při zavedení tohoto bezprecedentního kroku je možné zajistit jejich uplatnění na trhu. Náklady na stavbu jaderných elektráren jsou totiž na rozdíl od obnovitelných zdrojů rok od roku vyšší.

Jihočeské matky a Calla žádají přezkum stanoviska MŽP k Temelínu

4.2.2013
Autor: JČM
img

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Sdružení Jihočeské matky a Calla dnes podaly na Ministerstvo životního prostředí žádosti o přezkum souhlasného stanoviska1) „Nový jaderný zdroj v lokalitě Temelín“, protože hodnocení vlivů na životní prostředí proběhlo v rozporu se zákonem. V průběhu procesu nebyly posouzeny všechny dopady projektu v rozsahu, jak jej ukládá zákon č. 100/2001 Sb. o posuzování vlivů na životní prostředí.

« | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 70 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Kubatova 6
České Budějovice
370 04

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...