Jihočeské matky

občanské sdružení

Audiokniha Lidé od Temelína

6.1.2020
Autor: JČM
Audioverze knihy Antonína Pelíška Lidé od Temelína je nyní přístupná novým čtenářům. Kniha vybízí k zamyšlení nad dalším aspektem výstavby jaderné elektrárny - likvidací vesnic a osudy lidí, kteří museli opustit své domovy. O tomto tématu se příliš nemluví, a to především mezi mladou generací. Krajina kolem Temelína se zásadně proměnila, některé obce zmizely z mapy a obyvatelé byli nuceni se přestěhovat. Ve stávajících obcích žijí dnes lidé, kteří mnohdy netuší, jaká byla historie celého projektu elektrárny nebo jak zde vypadal život „před elektrárnou“. Knihy Antonína Pelíška jsou zejména o lidech, kteří se odmítali se stavbou elektrárny smířit a přibližují, jak bezohledně bylo v procesu budování elektrárny jednáno s vlastníky nemovitostí a pozemků.
Lidé od Temelína není jediná kniha, která se zabývá tímto tématem. Před několika lety jsme zajistily vydání další knihy Antonína Pelíška A po nás planina – knihy napsané podle vzpomínek kronikáře Františka Vrzáka.
Kde je možné knihy získat? Kniha A po nás planina je v tištěné formě k dispozici v kanceláři Jihočeských matek a je možné ji objednat mailem na adrese jihoceske.matky@ecn.cz, audiokniha Lidé od Temelína potom na na webových stránkách www.lideodtemelina.cz. Zájemci budou mít také příležitost seznámit se nejenom s těmito knihami, ale i s autorem Antonínem Pelíškem. A to v Jihočeské vědecké knihovně v Českých Budějovicích, pobočce Vltava (Fr. Ondříčka 46 - Kulturní dům Vltava), 22.dubna od 17:30 hodin, kdy se uskuteční autorské čtení a beseda.


Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína