Jihočeské matky

občanské sdružení

PŘEKÁŽÍ ZELEŇ U ZELENÉ RATOLESTI?

9.4.2014
img

Kvůli lidské bezohlednosti bude muset být zlikvidován téměř dvěstě let starý jedlovec kanadský,
rostoucí u parkoviště v zahradní restauraci “U Zelené ratolesti”, zvané též kdysi “U zelené větve”, součásti nejstaršího domu Husovy ulice, kde byla od roku 1837 nejsevernější zastávka Gerstnerovy koněspřežní dráhy z Budějovic do Lince.

Rozhledna Kuřidlo

1.3.2011
Autor: JČM
img

V loňském roce proběhla správní řízení státní ochrany přírody k uvažovanému záměru strakonické radnice postavit na vršku Kuřidle rozhlednu. Místní občané, členové strakonické organizace Českého svazu ochránců přírody, se v té době obrátili na další občanská sdružení, zabývající se ochranou přírody, s žádostí o pomoc. Obávali se zničení cenného území přírodní rezervace, která se tu nachází a o níž po léta pečují.

Je v našem městě příliš mnoho stromů?

11.12.2007
Autor: JČM
img

Krajský úřad zamítl odvolání sdružení Jihočeské matky a Hnutí Duha proti rozhodnutí magistrátu města, jímž bylo povoleno pokácení 187 kusů dřevin (k nimž patří i zcela zdravé mnohaleté lípy a javory) na pozemcích bývalých kasáren ve Čtyřech Dvorech, které mají být zastavěny převážně obytnou zástavbou s další vybaveností a zpevněny obslužnými komunikacemi.

Dobrá voda i nadále s nevratnými lahvemi

20.9.2007
img

Známé úsloví o poloplné a poloprázdné sklence vody připomínají smíšené pocity, které jsem si odnesla z veřejného projednání žádosti o tzv. integrované povolení pro „Výrobu nápojů HBSW Dobrá Voda“ podle zákona o integrované prevenci (IPPC) které proběhlo počátkem září.

Jihočeské matky členem sdružení KRASEC

20.5.2007
Autor: JČM

KRASEC - Krajská síť enviromentálních center<br />
více na <a href="http://www.krasec.cz">www.krasec.cz</a>

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína