Jihočeské matky

občanské sdružení

Festival filmů Černobylfest 2016

9.3.2016
Autor: JČM
img
Praha 25.4.2016
kino Aero Biskupcova 31
9:00-17:00
Festival je obohacen dvěma besedami se zajímavými hosty. Jsou jimi členové ukrajinské hudební skupiny Asfalt, kteří vystupují ve filmu Petra Nesnídala Prázdniny v Černobylu a jejichž rodiče pracovali jako likvidátoři následků jaderné havárie, dále pak belgický režisér dvou promítaných filmů Alain de Halleux, fotograf Václav Vašků a režisér Petr Nesnídal.
Cizojazyčné filmy jsou opatřeny českými titulky, tlumočení při besedách je zajištěno. Plakátek se synopsemi k filmům naleznete v příloze.
Akci pořádá sdružení Jihočeské matky. Sdružení spolupracuje s německou organizací v Dortmundu (IBB-International Bildungs- und Begegnungswerk), která zastřešuje tzv. Evropské akční týdny, v rámci kterých se ve stovkách evropských měst konají pietní a vzdělávací akce - jako připomenutí havárií v jaderných elektrárnách v Černobylu a Fukušimě. Akce k Černobylu začaly členky sdružení Jihočeských matek pořádat na začátku 90. let. Od té doby se konala již celá řada charitativních koncertů (spolupracujeme s Diecézní charitou v Českých Budějovicích a s prof. Štěpánem Rakem), seminářů, besed s tzv.likvidátory, výstav či mší za oběti Černobylu.

Festival navazuje na loňskou premiéru dokumentárního filmu Petra Nesnídala Prázdniny v Černobylu, která úspěšně proběhla v pražském kině Bio Oko. Promítání a následnou besedu s tvůrcem filmu a jeho hlavním protagonistou Václavem Vašků navštívilo kolem 300 studentů pražských škol.


přílohy

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína