Jihočeské matky

občanské sdružení

Konference NEC2014-Ekonomické limity jaderné energetiky

6.3.2014
Autor: JČM
Nuclear Energy Conference 2014 pod názvem „Ekonomické limity jaderné energetiky“se koná se v úterý 29. dubna od 10 hodin ve Smetanově sále Autoklubu ČR v Praze. Cílem konference je za účasti zahraničních i českých expertů diskutovat omezení, na která naráží vlády i investoři při uvažování o stavbě nových reaktorů nebo rekonstrukci stávajících.
Pozvání na konferenci přijala celá řada zajímavých osobností. Konzultant Mycle Schneider nás provede aktuálním stavem i budoucností jaderné energetiky ve světě. Profesor Stephen Thomas podrobně představí britský model navržený pro podporu výstavby nových reaktorů, který vzbudil naděje i na české straně. Profesor Franz Leidenmühler pak zhodnotí, nakolik jsou takové subvenční mechanismy v souladu s evropským právem.
Na ekonomické aspekty projektu nových reaktorů v České republice se blíže zaměří trojice ekonomických analytiků Ivan Beneš, Michal Šnobr a Jan Ondřich. S profesorkou Claudií Kemfert se podíváme na ekonomické šance německého energetického přechodu. S Rakušany zemským radním pro energetiku Rudim Anschoberem a Michaelem Naglem zase na proměny, kterými prochází energetika v Horním Rakousku.
Konferenci bude moderovat novinář Jan Bumba. V programu je vyčleněn prostor na diskusi jednotlivých bodů a je zajištěno tlumočení. Kompletní program a další podrobnosti najdete v přiložené pozvánce a na webových stránkách www.nec2014.eu.
přílohy
Pozvánka [1.3 MB, pdf]

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...