Jihočeské matky

občanské sdružení

Nuclear Energy Conference 2016 Jaderná energetika-drahý hazard

3.3.2016
dovolujeme si Vás pozvat na mezinárodní Nuclear Energy Conference 2016 pod názvem „Jaderná energetika – drahý hazard“. Koná se v úterý 5. dubna od 10 hodin ve Smetanově sále Autoklubu ČR v Praze. Cílem konference je za účasti zahraničních i českých expertů diskutovat omezení, na která narážejí vlády i investoři při úvahách o stavbě nových reaktorů nebo rekonstrukci stávajících. Protože si letos na jaře připomeneme výročí dvou nejvýznamnějších jaderných havárií v Černobylu a ve Fukušimě, zaměří se konference i na otázku aktuálních bezpečnostních rizik jaderné energetiky.
Pozvání na konferenci přijala celá řada zajímavých osobností. V úvodních referátech Vás Emmerich Seidelberger z BOKU Univerzity ve Vídni provede aktuálními riziky jaderné energetiky ve světě. Expert na biologické účinky radiace Dr. Ian Fairlie se pak ohlédne za dopady černobyslké katastrofy po třiceti letech.
S aktuální problematikou bezpečnosti reaktorů v Belgii, na Slovensku a ve Francii se seznámíte v přednáškách Ilse Tweer, Pavola Širokého a Yvese Marignaca. O výsledcích zátěžových testů dnešních reaktorů po havárii ve Fukušimě bude referovat Oda Becker, a jejich promítnutí do novelizované směrnice Euroatom o jaderné bezpečnosti zhodnotí zástupce DG Energy Evropské komise Jan Jílek. Tobias Heldt z University v Maastrichtu pak rozebere problematiku omezené odpovědnosti za jadernou škodu.
Konferenci bude moderovat novinář Dan Moravec. V programu je vyčleněn prostor na diskusi jednotlivých bodů a je zajištěno tlumočení. Kompletní program a další podrobnosti najdete v přiložené pozvánce a na webových stránkách www.nec2016.eu. Budeme rádi, když se na ní do konce března zaregistrujete.
Podrobný program naleznete v příloze.

Na setkání se těší
za Hnutí DUHA Karel Polanecký

za Calla – Sdružení pro záchranu prostředí Edvard Sequens

a za sdružení Jihočeské matky Monika Machová Wittingerová
přílohy
Více na:  http://nec2016.eu

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína