Jihočeské matky

občanské sdružení

Pomozte změnit českou energetickou budoucnost!

20.8.2012
Autor: JČM
img

ROZHODNĚTE O VAŠEM ÚČTU ZA ELEKTŘINU!
Ministerstvo průmyslu a obchodu předložilo vládě plán rozvoje energetiky na nejbližších 30 let. Plán obsahuje řadu zásadních problémů, které nám mohou prodražit účty za energie a zakonzervovat závislost České republiky na uhlí, ropě a jádru. Napište ministrům, aby plán přepracovali.

Sdružení Calla, společně s experty z dalších organizací, analyzovalo předloženou koncepci energetiky a připravilo webový portál , přes který se můžete i Vy zapojit do rozhodování o tom, jak bude za 30 let vypadat česká energetika.

Navrhovaná koncepce se dotkne přímo nebo nepřímo každého z nás. Rozhodne se v ní o tom, jestli domácnosti ušetří tisíce korun ročně za energie díky zatepleným budovám, úsporným spotřebičům a autům s úspornými motory nebo o tom, zda budou kvůli uhlí bourány obce a zdevastována příroda v Beskydech.

Návrh předložený Ministerstvem průmyslu a obchodu není zodpovědnou a moderní vizí a nezajistí dlouhodobou konkurenceschopnost a udržitelnost energetiky v naší zemi. Nedopusťte, aby si jej vláda v tichosti schválila a odešlete mail s nachystanou připomínkou ministrům. Pište hned, vláda bude o koncepcích jednat na konci srpna.

Pošlete mail i vašim přátelům a známým, určitě také nechtějí, aby Česko připomínalo špinavý technický skanzen.

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...