Jihočeské matky

občanské sdružení

Vzpomínkové akce u příležitosti havárie v Černobylu

19.4.2012
Autor: JČM
img
k 26. výročí havárie v jaderné elektrárně Černobyl pořádají v Českých Budějovicích občanská sdružení několik vzpomínkových akcí.

Ve středu

25. dubna od 16.30 hodin
proběhne v Domě knihy Kanzelsberger v Kanovnické ulici přednáška jaderného inžerýra Dalibora Stráského o následcích havárie jaderné elektrárny Černobyl. Následovat bude tématická videoprojekce. Do 12. května si je v Domě knihy možno prohlédnout fotografie Václava Vašků ze zakázané zóny Černobylu.

Akce pořádá Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí.

V neděli

29. dubna od 17:30 hodin
pořádá občanské sdružení Za slunce a svobodu (Sonne und Freiheit) v kině Kotva promítání filmu "Jaderná havárie: Den první". Tento film televize ORF ukazuje na základě fiktivního příběhu, v jehož pozadí se však objevuje reálná jaderná elektrárna Dukovany, jak konkrétně mohou být lidé postiženi jadernou havárií. Film vyvolal po svém odvysílání diplomatické rozladění vztahů mezi Českou republikou a Rakouskem. Po jaderné havárii ve Fukušimě je slyšet více kritických hlasů vůči využívání jaderné energie i v České republice. Vstupné je volné. Dobrovolné příspěvky budou věnovány iniciativě, která se v bezprostřední blízkosti jaderné elektrárny Temelín snaží o obnovu kaple, která byla zbourána v důsledku stavby jaderné elektrárny.

viz: http://www.csfd.cz/film/252832-jaderna-havarie-den-prvni

Ve čtvrtek

3. května od 19:00 hodin
pořádá sdružení Jihočeské matky v klubu Horká vana benefiční koncert Štěpána Raka. Večerem provází herec Petr Vacek. Výtěžek z koncertu bude věnován na ozdravný pobyt dětí v České republice, které každým rokem přijíždějí z oblastí zasažených radioaktivním spadem po havárii v Černobylu.

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...