Jihočeské matky

občanské sdružení

Zrušený tendr na stavbu nových bloků v Temelíně

10.4.2014
Autor: JČM
Společnost ČEZ dnes oficiálně zrušila tendr na výstavbu nových jaderných bloků v Temelíně. Rozhodla se k tomuto kroku poté, co vláda rozhodla, že nebude výstavbu nových bloků ekonomicky podporovat formou garantovaných výkupních cen.

Sdružení Jihočeské matky doufá, že toto rozhodnutí nastartuje novou debatu o směřování energetické politiky České republiky.
A to na základě seriózních a objektivních faktů. K nim zcela jistě nepatří argumenty, které jsme slýchali v minulosti dávno minulé ale i nyní z úst představitelů ČEZu a většiny politiků. Například  o tom, že jádro je levným zdrojem elektřiny a že bez stávajících i nových jaderných bloků v Temelíně se budeme potýkat s nedostatkem elektřiny.

„Realita dnešních dnů připomíná pohádku Hanse Christiana Andersena „Císařovy nové šaty“. V pohádce se ukázala císařova popíraná nahota, v české energetice se ukázalo, že jádro není levným zdrojem energie a že nové jaderné bloky, vzhledem k obrovským objemům vývozu elektřiny nepotřebujeme“, říká  Monika Machová Wittingerová  ze sdružení Jihočeské matky.

Daniela Magersteinová doplňuje: „Máme teď velkou šanci na změnu energetické politiky směrem k maximálnímu využití úspor a obnovitelných zdrojů. Tento trend by s sebou přinesl také nové pracovní příležitosti. I sám ČEZ ve svých materiálech uvádí, že zařízení na obnovitelné zdroje nabízejí na jednotku vyrobené elektřiny mnohem více pracovních míst, než jaderná elektrárna.“

Kontakt:
ing. Monika Machová Wittingerová
603 516 603

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...