Jihočeské matky

občanské sdružení

Do Českých Budějovic zavítají protijaderní aktivisté z Gorlebenu

10.7.2009
Autor: JČM
img

V pondělí 13. července zavítají do Českých Budějovic zástupci protijaderného hnutí z okolí německého Gorlebenu. (Gorleben je lokalita, která byla německou spolkovou vládou vybrána k ukládání vyhořelého jaderného paliva).

Seminář "Decentralizace v energetice aneb šlo by to i jinak?"

9.6.2009
Autor: JČM
img

Sdružení Jihočeské matky pořádá ve čtvrtek 11.6. 2009, v rámci Dne pro obnovitelné zdroje energie, seminář „Decentralizace v energetice aneb šlo by to i jinak?“. Seminář proběhne v obci Mydlovary a je určen pro starosty obcí a veřejnost. Na semináři bude prezentována studie „Decentralizace energetiky – jak lze dospět k trvale udržitelné energetice“, jejímž autorem je konzultant v energetice Ing. Dalibor Stráský a projekt enrgeticky soběstačné obce Kněžice, který představí zástupce firmy Skanska Ing. Pavel Bláha. Účastníci semináře také navštíví solární elektrárnu v Dívčicích.

Jaderné fórum slouží k prosazování konkrétních projektů jaderné lobby

28.5.2009
Autor: JČM
img

29. 5. začíná v Praze již čtvrté Evropské jaderné fórum, kterého se zúčastní vysocí političtí představitelé řady členských států Evropské unie, zástupci unijních institucí, reprezentanti energetických společností a spotřebitelských a nevládních organizací.
<br />Evropské jaderné fórum bylo původně ustanoveno s cílem obnovení diskuse o jaderné energetice v Evropě. Mělo definovat potřeby, problémy a rizika jaderné energie.

Zdravotní následky havárie Černobylu - otazníky zůstávají...

24.4.2009
Autor: JČM
img

V průběhu 23 let, které 26. dubna 2009 uplynou od největší průmyslové havárie v historii lidstva, je stále zřejmá tendence zlehčovat či zamlčovat její zdravotní následky. Dělo se tak v socialistickém Československu, ale již od roku 1986 i u Mezinárodní agentury pro atomovou energii a u Vědeckého výboru OSN pro účinky atomového záření. Děje se tak i dnes, přestože následky havárie jsou významné a lze je pozorovat na území Běloruska, Ukrajiny, Ruska, ale i v dalších zemích Evropy. Byly doloženy i četnými odbornými studiemi z různých zemí.

Ministry zahraničních věcí přivítáme chlebem a jodovými tabletami

28.3.2009
Autor: JČM
img

Zástupci občanských sdružení upozorní dnes ministry a ministryně zahraničních věcí u příležitosti jejich setkání v České republice na problémy jaderné elektrárny Temelín a jaderné energetiky obecně.

MŽP: Dokumentaci EIA na nový blok v Temelíně je třeba doplnit

6.2.2009
Autor: JČM
img

Ministerstvo životního prostření tento týden ukončilo zjišťovací řízení k záměru výstavby nového jaderného zdroje v Temelíně a rozhodlo, že investor by měl do dokumentace doplnit zásadní informace. MŽP tím mimojiné zohlednilo také připomínky, které naše sdružení v rámci zjišťovacího řízení podávalo.

Vláda projedná zprávu tzv. Pačesovy komise

26.1.2009
Autor: JČM
img

Vláda má 26.1. na programu jednání zprávu nezávislé odborné komise (tzv. Pačesovy komise) pro posouzení energetických potřeb České republiky v dlouhodobém časovém horizontu a také oponentní posudek k této zprávě.

« | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 35 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína