Jihočeské matky

občanské sdružení

Výroční zpráva 2012

8.8.2013
Autor: JČM
img

Výroční zpráva sdružení Jihočeské matky, o. s. za rok 2012

Co provede Chalupa s energetickou koncepcí?

12.6.2013
Autor: JČM
img

Jak mají být hodnoceny dopady Kubovy verze státní energetické koncepce na životní prostředí, navrhly ekologické organizace ministrovi životního prostředí Chalupovi [1]. Odmítají totiž, aby bylo posouzení pouze formální a s předem jasným závěrem. V souladu se zákonem proto žádají porovnání různých variant koncepce [2]. Chtějí, aby se jedním z klíčových ukazatelů pro hodnocení koncepce stalo snižování emisí skleníkových plynů. V rozporu se zákonem se posouzení také vyhýbá přeshraničním dopadům, jako je znečištění ovzduší či rizika jaderné havárie.

Aktualizace státní energetické koncepce pod taktovkou jaderné lobby

29.5.2013
Autor: JČM
img

Absence posouzení variant, nekritické stranění jaderné energetice a podceňování výhod a potenciálu obnovitelných zdrojů. To jsou zásadní připomínky, které dnes sdružení Jihočeské matky zaslalo Ministerstvu životního prostředí v rámci tzv. zjišťovacího řízení. Předkládaná dokumentace je navíc vypracována pouze v jedné variantě postavené především na rozvoji jaderné energetiky. Ačkoli jsou zde také zmiňovány obnovitelné zdroje či úspory energie, jejich důležitost pro budoucí energetiku je zpracovateli velmi podceňována.

Zpravodaj Ztuha

23.5.2013
Autor: JČM
img

V připojené příloze naleznete květnové vydání zpravodaje Ztuha. *Komu vlastně zaplatíme za fotovoltaiku i za atom?*Jaderná energetika s.r.o,*Skončí jaderný odpad u jaderných elektráren?*Proč je u nás drahá elektřina?* a další články.

Evropský týden akcí za budoucnost po Černobylu a Fukušimě

18.4.2013
Autor: JČM
img

V týdnu od 20. do 27. dubna 2013 (v České republice od 22. do 29. dubna) se ve 150 městech 10 států Evropy uskuteční série akcí, jejichž cílem je připomenout tragédie a osudy lidí, kteří doplatili na jaderné havárie v Černobylu a Fukušimě. Organizátorem akcí v České republice je sdružení Jihočeské matky.
Evropský týden akcí, nad kterým letos převzal záštitu Evropský parlament, se koná již podruhé. Iniciátorem a hlavním organizátorem projektu je německá organizace Internationales Bildungs- und Begegnungswerk (IBB) se sídlem v Dortmundu. Partnery IBB v jednotlivých zemích jsou občanská sdružení, která v evropských městech pořádají přednášky, besedy a vzpomínkové akce.

Evropský týden akcí Za budoucnost po Černobylu a Fukušimě

15.4.2013
Autor: JČM
img

V týdnu od 22. do 29. dubna 2013 se ve 150 městech devíti evropských států, za podpory dortmundské nevládní organizace Internationales Bildungs- und Begegnungswerk, budou konat akce, na kterých očití svědkové havárie v Černobylu, tzv. likvidátoři, budou vyprávět své příběhy. Jihočeské matky připravily sérii akcí v Českých Budějovicích. Například 29. 4. od 18:00 se v kulturním klubu Horká Vana uskuteční beseda s Borysem Derkachem, vojákem ukrajinské armády, který se od 28. 4. 1986 účastnil likvidačních prací po havárii v Černobylu. Evropský týden akcí probíhá pod záštitou Evropského parlamentu.
Všechny termíny naleznete v přiložené pozvánce.

Beseda s likvidátorem v Černobylu

12.4.2013
Autor: JČM
img

29. 4. 2013 od 18: 00 hodin v klubu Horká Vana v České ulici v Českých Budějovicích.
se uskuteční beseda s Borysem Derkachem, který se účastnil jako likvidátor záchranných prací po havárii v Černobylu. Povídat si s ním bude fotograf Václav Vašků.
Od 22. 4 do 29.4.2013 si v klubu Horká Vana můžete prohlédnout fotografie Václava Vašků ze zakázané zóny Černobylu.
Pozvánka na besedu s Borysem Derkachem je ke stažení v příloze.
Akce se koná v rámci Evropského týdne akcí Za budoucnost po Černobylu a Fukušimě.


« | 1 | .. | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | .. | 76 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína