Jihočeské matky

občanské sdružení

Zpravodaj Ztuha

23.5.2013
Autor: JČM
img

V připojené příloze naleznete květnové vydání zpravodaje Ztuha. *Komu vlastně zaplatíme za fotovoltaiku i za atom?*Jaderná energetika s.r.o,*Skončí jaderný odpad u jaderných elektráren?*Proč je u nás drahá elektřina?* a další články.

Evropský týden akcí za budoucnost po Černobylu a Fukušimě

18.4.2013
Autor: JČM
img

V týdnu od 20. do 27. dubna 2013 (v České republice od 22. do 29. dubna) se ve 150 městech 10 států Evropy uskuteční série akcí, jejichž cílem je připomenout tragédie a osudy lidí, kteří doplatili na jaderné havárie v Černobylu a Fukušimě. Organizátorem akcí v České republice je sdružení Jihočeské matky.
Evropský týden akcí, nad kterým letos převzal záštitu Evropský parlament, se koná již podruhé. Iniciátorem a hlavním organizátorem projektu je německá organizace Internationales Bildungs- und Begegnungswerk (IBB) se sídlem v Dortmundu. Partnery IBB v jednotlivých zemích jsou občanská sdružení, která v evropských městech pořádají přednášky, besedy a vzpomínkové akce.

Evropský týden akcí Za budoucnost po Černobylu a Fukušimě

15.4.2013
Autor: JČM
img

V týdnu od 22. do 29. dubna 2013 se ve 150 městech devíti evropských států, za podpory dortmundské nevládní organizace Internationales Bildungs- und Begegnungswerk, budou konat akce, na kterých očití svědkové havárie v Černobylu, tzv. likvidátoři, budou vyprávět své příběhy. Jihočeské matky připravily sérii akcí v Českých Budějovicích. Například 29. 4. od 18:00 se v kulturním klubu Horká Vana uskuteční beseda s Borysem Derkachem, vojákem ukrajinské armády, který se od 28. 4. 1986 účastnil likvidačních prací po havárii v Černobylu. Evropský týden akcí probíhá pod záštitou Evropského parlamentu.
Všechny termíny naleznete v přiložené pozvánce.

Beseda s likvidátorem v Černobylu

12.4.2013
Autor: JČM
img

29. 4. 2013 od 18: 00 hodin v klubu Horká Vana v České ulici v Českých Budějovicích.
se uskuteční beseda s Borysem Derkachem, který se účastnil jako likvidátor záchranných prací po havárii v Černobylu. Povídat si s ním bude fotograf Václav Vašků.
Od 22. 4 do 29.4.2013 si v klubu Horká Vana můžete prohlédnout fotografie Václava Vašků ze zakázané zóny Černobylu.
Pozvánka na besedu s Borysem Derkachem je ke stažení v příloze.
Akce se koná v rámci Evropského týdne akcí Za budoucnost po Černobylu a Fukušimě.


Petice za celoevropské jednotné povinné ručení za jaderné škody

20.3.2013
Autor: JČM
img

Sdružení Občanská iniciativa pro ochranu životní prostředí, Jihočeské matky a Calla podporují petici Evropskému parlamentu, kterou iniciovalo hornorakouské sdružení Atomstopp_atomkraftfrei leben!. Petici můžete podpořit <a href="http://www.petice24.com/petice_za_celoevropske_jednotne_povinne_rueni_za_kody_zpsobene">zde</a>
<p>ČEZ má atomovým zákonem omezené ručení jen do výše 8 miliard korun, pojistit se pak musí na pouhé 2 miliardy korun. Oproti tomu škody po těžké havárii atomových reaktorů mohou dosáhnout astronomických částek. Po Fukušimě jsou škody odhadovány na 4,3 bilionu korun, po Černobylu 4,6 bilionu korun, francouzský státní institut pro jadernou bezpečnost IRSN odhadl možnou škodu po havárii v jedné z tamních elektráren na 10,9 bilionu korun.</p>

Jádro - kdo bude ručit?

11.3.2013
Autor: JČM
img

Ekologické organizace Jihočeské matky, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí a Calla dnes u příležitosti druhého výročí havárie v jaderné elektrárně Fukušima vyzvali předsedkyni Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danu Drábovou, aby se zasadila o nezbytné změny v odpovědnosti za jadernou škodu.

Sporné protipovodňové stavby zlikvidují zeleň v Havlíčkově kolonii

27.2.2013
Autor: JČM
img

Vodoprávní úřad českobudějovického magistrátu vydal stavební povolení pro terénní úpravy a stavby, které nazývá první etapou „protipovodňových opatření“ na Malši. Ty budou provedeny v úseku Malý jez – Kaplířova v Havlíčkově kolonii.
Znamená to, že problematickému zásahu do nadregionálního biokoridoru, proti němuž bojovali obyvatelé Havlíčkovy kolonie déle než 12 let, daly už všechny příslušné úřady „zelenou“.

« | 1 | .. | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | .. | 77 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína