Jihočeské matky

občanské sdružení

Problém s bezpečnostními kontrolami v JE Dukovany

16.11.2015
img

Jaderná elektrárna Dukovany řeší problém s bezpečnostními kontrolami. U potrubí v nejaderné i v jaderné části byly zjištěny nekvalitní rentgenové snímky. Podle informací z dnešního vydání Respektu byly „snímky trubek rozmazané, někdy byl místo potřebných tří různých snímků jednoho svaru jen okopírován stejný snímek a některé svary hrozící netěsností byly označeny jako bezchybné.“ Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová uvedla pro Respekt, že není vyloučené záměrné zanedbání kontrol, aby se zkrátila doba odstávky.

Prudké výkyvy radioaktivních emisí při kontrolách a doplňování paliva - tzv. spike

23.10.2015
Autor: JČM
img

Z rozborů provedených německou sekcí IPPNW a norimberským fyzikem a statistikem Dr. Alfredem Körbleinem vyplývá dramatický nárůst emisí během krátké kontroly a doplnění paliva v Gundremmingenu. Dr. Körblein prohlásil: „Maximální hodnota koncentrace emisí vzácných plynů při doplňování paliva byla 500 krát vyšší než za běžného provozu reaktoru.“ IPPNW upozorňuje na pravděpodobné dopady tak významných krátkodobých nárůstů emisí na lidské zdraví.

Nová studie zapomíná na hodnocení vlivu na lidské zdraví

21.10.2015
Autor: JČM
img

Dnes budou sdružením Energetické Třebíčsko představeny výsledky studie "Scénáře budoucího vývoje mikroregionu jaderné elektrárny Dukovany: socioekonomická analýza". Jedná se o dvouletý výzkum, který prováděla Univerzita Karlova a Energetické Třebíčsko. O budoucnosti elektrárny v Dukovanech je třeba uvažovat komplexně - kromě socio-ekonomických studií by se nemělo zapomínat ani na sledování zdravotního stavu obyvatel.

Výroční zpráva 2014

8.8.2015

Výroční zprávu za rok 2014 naleznete v příloze.

Ztuha - Léto 2015

4.8.2015
Autor: JČM
img

V letním vydání občasníku Ztuha se dočtete například o tom, na kolik nás přijde jaderný optimismus, který razí současná vláda, jak si japonské úřady zahrávají se zdravím lidí, protože chtějí, aby se evakuovaní občané po havárii ve Fukušimě vrátili do domovů, které nejsou plně dekontaminované nebo o letošních jarních aktivitách našeho sdružení. (ve formátu pdf ke stažení v příloze)

I nízké dávky radioaktivity mohou vyvolat u dětí leukémii nebo nádor mozku

29.7.2015
img

Nově publikovaná studie švýcarských vědců ukázala, že i nízké dávky radioaktivity z přírodního pozadí mohou ovlivnit výskyt některých typů rakoviny u dětí, zejména leukémií nebo nádorů mozku. Rozsáhlá studie analyzovala rozdíly ve výskytu různých typů rakoviny u dětí žijících na celém území Švýcarska, a to podle oblastí lišících se hladinou pozaďové přírodní radiace. Výsledky výzkumu zveřejnil na svých webových stránkách specializovaný americký vědecký časopis Environmental Health Perspectives.

Pozvánka na vernisáž výstavy Dagmar Pátkové - Myslet jako stron

4.7.2015
Autor: JČM
img

7. července 2015 od 17.30. České Budějovice , GAlerie Na dvorku, Hroznová 8
Výstava potrvá do 20. srpna 2015
Pozvánka v pdf v příloze.

« | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 75 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína