Jihočeské matky

občanské sdružení

Národní akční plán na posílení bezpečnosti jaderných elektráren v ČR-Bezpečnost JE Temelín s velkým otazníkem

13.2.2015
Autor: JČM
img

Začátkem ledna letošního roku zveřejnil Státní úřad pro jadernou bezpečnost aktualizaci Národního akčního plánu na posílení jaderné bezpečnosti jaderných elektráren v České republice. Materiál aktualizuje Národní akční plán z roku 2013 a navazuje na Národní zprávu o zátěžových zkouškách jaderných elektráren (tzv. stress testech), zpracovanou na podnět Evropské komise po událostech ve Fukušimě. Aktualizovaný materiál bohužel akceptuje zásadní nedostatek, které proces zátěžových testů provází od samého počátku.

Benefiční koncert virtuózního kytaristy prof. Štěpána Raka

21.1.2015
Autor: JČM
img

Sobota 28. února 2015 od 18.30 hodin, České Budějovice, Koncertní síň Otakara Jeremiáše. Pořádá sdružení Jihočeské matky ve spolupráci s Diecézní charitou České Budějovice.
Výtěžek koncertu bude věnován na projekt adopce na dálku - na podporu běloruských dětí žijících v oblastech zasažených černobylskou havárií. Vstupné 160 Kč v předprodeji - Koncertní síň O. Jeremiáše, Kněžská 9 Čeké Budějovice, 200 Kč na místě. Plakátek ke stažení v příloze.

Jaderná energetika bez příkras

21.1.2015
Autor: JČM
img

Stíny jaderné energetiky očima osobností, které jsme poprosili o krátký příspěvek do brožurky Jaderná energetika bez příkras.
Naleznete v příloze.

Chyby při povolování nových reaktorů v Temelíně Nevládní organizace se domáhají nápravy žalobou

21.1.2015
Autor: JČM
img

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Sdružení Jihočeské matky, Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí a Calla podaly ve spolupráci a s právní kanceláří Frank Bold Legal žalobu vůči rozhodnutí Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), kterým bylo povoleno umístění nových reaktorů v Temelíně [1]. Žalují nejen vady rozhodnutí SÚJB, ale zejména postup Ministerstva životního prostředí (MŽP) pod vedením tehdejšího ministra Tomáše Chalupy. Přestože souhlasné stanovisko MŽP na závěr hodnocení vlivů na životní prostředí (EIA) bylo vydáno už v lednu 2013, umožňují české zákony právní ochranu zúčastněným obcím a spolkům až v následujícím správním řízení, kterým je právě napadené rozhodnutí SÚJB [2]. Podnět na přezkum postupu MŽP ministr Chalupa smetl ze stolu.

Díra v potrubí ukazuje na problém prodlužování provozu

5.11.2014
Autor: JČM
img

Jaderná elektrárna Dukovany odstaví dva výrobní bloky. Důvodem je netěsnost na potrubí jednoho ze tří systémů tzv. technické vody důležité. Podle mluvčího elektrárny Petra Spilky je to na systému s technickou vodou důležitou první porucha v téměř třicetileté historii elektrárny.

Výroční zpráva 2013

23.8.2014
img

Výroční zprávu za rok 2013 naleznete v přiloženém dokumentu.

Ztuha - léto 2014

3.7.2014
Autor: JČM
img

Letní vydání našeho informačního listu Ztuha naleznete v příloze.

« | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 74 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína