Jihočeské matky

občanské sdružení

Výroční zpráva 2013

23.8.2014
img

Výroční zprávu za rok 2013 naleznete v přiloženém dokumentu.

Ztuha - léto 2014

3.7.2014
Autor: JČM
img

Letní vydání našeho informačního listu Ztuha naleznete v příloze.

Prodloužení životnosti stávajících reaktorů je třeba posoudit v procesu EIA.

12.6.2014
img

O budoucnosti elektrárny v Dukovanech je třeba uvažovat komplexně - kromě socio-ekonomických studií by se nemělo zapomínat ani na sledování zdravotního stavu obyvatel.
Pokud bude provoz dukovanské jaderné elektrárny prodloužen za dobu její plánované projektové životnosti, neobejde se to bez procesu posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Rozhodlo se o tom v minulém týdnu na zasedání smluvních stran Espoo konvence. (1) Rozhodnutí se týkalo ukrajinské jaderné elektrárny Rivne 1 a 2, kde má dojít k prodloužení provozu o 10 let oproti projektové životnosti. Zárověň se však povinnost aplikace procesu EIA vztahuje na všechny dosluhující jaderné elektrárny, které s prodloužením provozu za dobu životnosti počítají v zemích, které se k ESPOO konvenci připojily. (2)

Pozdravy ze zakázané zóny- beseda s Václavem Vašků

13.5.2014
Autor: JČM
img

Fotograf Václav Vašků třináckrát navštívil tzv. zakázanou zónu Černobylu. V květnu se vrátil ze své poslední výpravy. Se svými zážitky se podělí na besedě ve Strakonicích 11. června 2014.
Kde přesně? Ve společenskem sále Šmidingerovy knihovny. Akci pořádá sdružení Jihočeské matky ve spolupráci s Ekoporadnou při Šmidingerově knihovně. Pozvánka v příloze.

Konec snů o nových jaderných reaktorech. Provždy.

29.4.2014
img

Ekologické organizace Jihočeské matky, Calla a Hnutí Duha dnes v Praze pořádají mezinárodní konferenci „Ekonomické limity jaderné energetiky“. Špičkoví zahraniční i domácí experti prodiskutují z evropského i globálního pohledu ekonomické příčiny ukončení tendru na výstavbu nových bloků v Temelíně. Klíčovými tématy konference jsou pokles globálního významu jaderné energetiky, nepříznivé dopady navrhovaných státních podpor pro nové reaktory na energetické trhy a varianty pro rozvoj energetického systému bez nových atomových elektráren.

Svíčkami připomenou memento Černobylu a Fukušimy

21.4.2014
Autor: JČM
img

V rámci Evropských týdnů akcí za budoucnost po Černobylu a Fukušimě se v průběhu března a dubna ve stovkách evropských měst konají vzpomínkové akce – besedy, výstavy, koncerty, mše a veřejná shromáždění.
Ve čtvrtek 24. dubna od 20:30 se na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích rozesvítí 400 svíček ve tvaru radioaktivního znaku. Příprava začne v 19 hodin.
Tradiční pietní akci pořádají českobudějovická sdružení Jihočeské matky a Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí u příležitosti 28. výročí havárie v Černobylu.

Zrušený tendr na stavbu nových bloků v Temelíně

10.4.2014
Autor: JČM
img

Společnost ČEZ dnes oficiálně zrušila tendr na výstavbu nových jaderných bloků v Temelíně. Rozhodla se k tomuto kroku poté, co vláda rozhodla, že nebude výstavbu nových bloků ekonomicky podporovat formou garantovaných výkupních cen.

Sdružení Jihočeské matky doufá, že toto rozhodnutí nastartuje novou debatu o směřování energetické politiky České republiky.

« | 1 | .. | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | .. | 77 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína