Jihočeské matky

občanské sdružení

Výstava fotografií Václava Vašků prostorách kláštera Želiv

11.8.2022
Autor: JČM
img

12. srpna od 18 hodin se koná vernisáž za účasti Václava Vašků. Výstava potrvá do 30. září. Srdečně zveme. Pozvánka pod článkem.

Lidé od Temelína - beseda s autorem knihy Antonínem Pelíškem

3.5.2022
Autor: JČM
img

Literární podvečer v knihovně na sídlišti Vltava s autorem knih Lidé od Temelína a A po nás planina.
Úryvky z audioknihy Lidé od Temelína v podání Sylvy Malinkové.
Středa 11. 5. od 18:00 hodin
Pozvánka je v příloze.

Podcastový seriál Václava Vašků o havárii v Černobylu - Čtvrtá epizoda

1.5.2022
Autor: JČM
img

Je tu nový díl podcastu Václava Vašků: "Ve čtvrtém díle jsem chtěl mluvit o tom, že Černobyl má své hrdiny i své bezejmenné padlé. Chtěl jsem vyprávět příběhy neobyčejných lidí, se kterými jsem se osobně setkal. Do toho ale přišla válka na Ukrajině. Stalo se něco neuvěřitelného. Ruská okupační armáda překročila řeku Pripjať a po bitvě s ukrajinskými obránci obsadila Černobyl. V příběhu jménem Černobyl tak byla napsána nová kapitola. V tomto mimořádném vydání seriálu se tedy pokusíme přiblížit, co se v Černobylu v několika posledních týdnech stalo." Odkaz na podcast naleznete pod článkem.

Černobylfest 2022 - 2. projekce

8.3.2022
Autor: JČM
img

Po dvou letech se vracíme s Černobylfestem do kina. Máme dva termíny - 21. 4. pro veřejnost ve večerních hodinách a 26. 4. 2022 dopoledne (určené přednostně pro školy). Na programu jsou i dvě besedy s Václavem Vašků.
Kromě toho jsme na vybrané snímky zachovali on line verzi, která se nám loni pro školy a zájemce z veřejnosti velmi osvědčila. Heslo ke zhlédnutí je možné získat na adrese:jihoceske.matky@ecn.cz. Pozvánka na projekci 26. 4. je v příloze tohoto článku. Pozvánka na projekci 21.4. je v přecházejícím článku. Více informací na www.cernobylfest.cz včetně přístupu k on line verzi.

Černobylfest 2022 - 1. projekce

8.3.2022
Autor: JČM
img

Po dvou letech se vracíme s Černobylfestem do kina. Máme dva termíny - 21. 4. pro veřejnost ve večerních hodinách a 26. 4. 2022 dopoledne (určené přednostně pro školy). Na programu jsou i dvě besedy s Václavem Vašků.
Kromě toho jsme na vybrané snímky zachovali on line verzi, která se nám loni pro školy a zájemce z veřejnosti velmi osvědčila. Heslo ke zhlédnutí je možné získat na adrese:jihoceske.matky@ecn.cz. Pozvánka na projekci 21. 4. je v příloze tohoto článku. Pozvánka na projekci 26.4. je v následujícím článku. Více informací na www.cernobylfest.cz včetně přístupu k on line verzi. Upoutávku na estival naleznete pod článkem.

Ztuha -podzim, zima 2021

30.12.2021
Autor: JČM
img

Nové vydání občasníku Ztuha v příloze k článku.

Rozhovor s Chiho Sato a Lucasem Rue

30.8.2021
Autor: JČM
img

Chiho Sato byla hostem Černobylfestu v roce 2019 a představila na něm svůj dokument Silent voices, na kterém pracovala spolu s manželem Lucasem. Narodila se a vyrůstala v prefektuře Fukušima - celá její rodina žije pouhých 60 km od havarované elektrárny FUKUSHIMA DAI-ICHI v tzv. dobrovolné evakuační zóně. Při její krátké návštěvě v roce 2019 jsme nestihli rozhovor, tak jsme se s oběma tvůrci po čase spojili aspoň takto na dálku a poprosili je o odpovědi na několik otázek k filmu a taky o jejich pohled na situaci ve Fukušimě 10 let po havárii. Odkaz na rozhovor pod článkem.

« | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 77 | »

Kategorie článků

Jihočeské matky

Hledání

 

Kontakt

Adresa

Karla Buriana 1288/3
České Budějovice
370 01

mobilní telefon

+420 603 516 603

E-mail

jihoceske.matky@ecn.cz

A po nás planina...

A po nás planina

Lidé od Temelína

Lidé od Temelína